Na co zwrócić uwagę przy kupnie telewizora?

Zakup nowego sprzętu RTV to zawsze duże wydarzenie. Telewizor w końcu nabywa się na lata. Wymaga on zainwestowania dużej sumy pieniędzy, a także wiąże się ze sporymi oczekiwaniami. Każdy nabywca telewizora chciałby mieć pewność, że nowy nabytek będzie działał bez zarzutu i posłuży wszystkim domownikom jeszcze przez długi czas. Jaki telewizor wybrać? może po zapoznaniu się z informacjami w naszym serwisie na lgtelewizory4k.pl
Wybór na rynku telewizorów jest obecnie bardzo duży – czołowi producenci prześcigają się w oferowaniu coraz bardziej nowoczesnych modeli, co wcale nie ułatwia klientom zakupu. Na szczęście wystarczy zwrócić uwagę na kilka podstawowych parametrów, by dowiedzieć się, czy dany model telewizora będzie tym odpowiednim. Marka sprzętu jest kwestią drugorzędną, najważniejsze są unikalne cechy danego modelu.

Perfekcja w każdej dziedzinie

Oczywistą sprawą będzie dla ludzi dążenie do perfekcji i to niezależnie od tego czym się zajmują. To właśnie dzięki temu można otrzymać to co rzeczywiście będzie jakościowo doskonałe. Nowoczesne telewizory sprzedają się świetnie. Podobnie jak nowoczesne komputery, na temat których traktuje między innymi strona mojpierwszymac.pl. Nie brakuje oczywiście świetnie przygotowanych urządzeń, które rzeczywiście świetnie się sprawdzą. Możliwości nie brakuje i wyłącznie my będziemy decydować o tym jakie opcje wybieramy. Podobnie na dobrą jakość warto postawić jak przygotowujemy swój wymarzony dom. Oszczędzać na sprzęcie elektronicznym to błąd tak samo błędem będzie oszczędzanie na wyposażenie domu. Na temat podłóg traktuje między innymi strona opus-solis.pl, z której dowiedzieć się możemy, że jakość zawsze ma znaczenie, zawsze będzie się liczyć.

centercropRozmiar ma znaczenie

Przed wybraniem konkretnego modelu warto zastanowić się nad aspektem jego rozmiaru. W sklepach bez trudu można dostać sprzęt w rozmiarze od 30 do 50 cali (zdarzają się też mniejsze i większe modele, jednak nie są aż tak popularne).
Rozmiar telewizora powinien być dopasowany do pomieszczenia, w którym ma on docelowo przebywać. Do sypialni czy też kuchni można zakupić mniejszy odbiornik niż do salonu. Im większe pomieszczenie, tym więcej cali będzie miał idealny telewizor. Ważnym aspektem jest to, czy urządzenie zostanie powieszone na ścianie, czy też może spocznie na dedykowanej półce lub stoliku. Duże telewizory (około 50-calowe) z reguły wiesza się na ścianach, trzeba jednak zadbać o odpowiedni uchwyt, który poradzi sobie z ciężarem całego sprzętu.
Istnieje jeszcze jedna, bardzo popularna metoda doboru rozmiaru telewizora. Polega ona na obliczeniu optymalnej przekątnej, przy uwzględnieniu odległości z jakiej telewizor ma być oglądany. Do obliczeń potrzebne są dane, a mianowicie dystans między odbiornikiem a kanapą, fotelem lub sofą. Odległość musi być wyrażona w metrach. Wystarczy ją pomnożyć przez liczbę 25 (dla telewizorów Full HD) lub 39 (dla telewizorów Ultra HD). Otrzymany wynik orientacyjnie wskazuje idealną przekątną telewizora w calach.
Gdy perfekcyjny rozmiar jest już wybrany, warto zapoznać się z podstawowymi parametrami decydującymi o jakości obrazu.

Co decyduje o jakości obrazu w telewizorach?ba10de9cea0d71ca4bfe8b222abecf98

Wiele cech wpływa na to, jak na telewizorze będą prezentowały się gry, filmy, zdjęcia i inne obrazy. Najważniejszą z nich jest prawdopodobnie rozdzielczość ekranu. Obecnie Full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli jest wszechobecnym standardem, jednak przy naprawdę małych telewizorach mniejsza rozdzielczość może okazać się wystarczająca. Najwyższa dostępna rodzielczość to na chwilę obecną 4K – pod tym skrótem kryje się Ultra HD o wymiarach 3840 x 2160 pikseli. Materiały dopasowane do wyświetlania w tak dużej rozdzielczości wciąż pojawiają się na rynku, w przyszłości jednak prawdopodobnie będą równie wszechobecne, co te dopasowane do opcji Full HD.
Konsumenci często zwracają uwagę na częstotliwość odświeżania, wyrażoną zawsze w hercach. Odpowiada ona za płynność obrazu, jednak nie jest decydującą technologią. Czasem telewizor o wartości 100 Hz radzi sobie lepiej od odbiornika z 800 Hz. Ważniejsza niż same herce jest technologia odświeżania obrazu – każdy producent ma swoje unikalne rozwiązanie, i to na ten aspekt należy zwrócić uwagę przy wyborze telewizora.
Każdy producent ma swojej ofercie również telewizory z unikalnymi funkcjami, które pozwalają na pogłębianie czerni, dopasowane podświetlenia ekranu, poprawę zakłóconego obrazu itd. Te funkcje są ważne, jednak często ciężko znaleźć ich odpowiedniki w konkurencyjnych modelach, z tego względu również nie tak łatwo jest je oceniać i porównywać.

Czy warto inwestować w Smart TV?

Smart TV również stało się pewnego rodzaju standardem. Ta technologia ma zapewniać użytkownikom dodatkową rozrywkę. Najczęściej posiada możliwość połączenia się z internetem, dzięki czemu odbiorca może korzystać z sieci, rozmawiać z bliskimi przez odpowiednie aplikacje czy też korzystać z serwisów społecznościowych bądź telewizji online. Opcja Smart w telewizorze jest przyjemnym dodatkiem, jednak nie można zaliczyć jej do koniecznego wyposażenia (zwłaszcza, jeśli pod telewizor podpięta będzie również konsola do gier).

Dodatkowe parametry

Warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, w jakie został wyposażony dany telewizor. Jest ich naprawdę mnóstwo, a część okazuje się niezwykle przydatna. Dla przykładu: telewizor z miracast ma możliwość bezprzewodowego łączenia się z urządzeniami mobilnymi, dzięki czemu można wyświetlić materiały ze smartfona na ekranie telewizora. To gwarantuje bardzo wygodne oglądanie zdjęć czy też filmików.
Nowoczesne telewizory oferują wyszukiwanie i sterowanie głosem, co może być ciekawą opcją dla osób, które kochają nowe technologie. Podobnie wygląda sprawa z konwersją obrazu z 2D do 3D – entuzjaści takich rozwiązań będą zachwyceni efektami.

Długa lista zakupów

Poza samym odbiornikiem warto zakupić od razu wszelkie potrzebne akcesoria. Polecane są zwłaszcza kable typu HDMI, które najczęściej nie znajdują się w gotowych zestawach. Taki kabel umożliwia połączenie telewizora z odtwarzaczem DVD, konsolą do gier, komputerem, dekoderem lub innym dowolnym urządzeniem, które zostało wyposażone w odpowiednie wejście.
Telewizor powinien mieć swoje miejsce, trzeba więc wziąć pod uwagę zakup odpowiedniego uchwytu na ścianę lub stabilnej półki, która udźwignie ciężar telewizora. Osoby przywiązane do estetyki mogą rozważyć także dokupienie maskownicy do kabli, która ukryje wszelkie przewody.
Sam telewizor potrafi dostarczyć wspaniałej rozrywki, jednak dzięki dodatkowym sprzętom jego możliwości znacznie wzrastają. Współcześnie użytkownicy telewizorów najczęściej łączą odbiornik z konsolą do gier, która zapewnia rozrywkę na wiele godzin. Świetnie sprawdza się również dodatkowy odtwarzacz DVD lub Blue Ray, a także kolumny głośnikowe lub soundbary. Dzięki takiemu sprzętowi telewizor nie tylko będzie wyświetlał wysokiej jakości filmy, ale dostarczy również niezapomnianych wrażeń dźwiękowych rodem prosto z sali kinowej.

© 2017: Telewizory LG | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress