Magia krzywizny, czyli telewizory z zakrzywioną matrycą

z16775328qkrzywe-telewizory-czyli-teleprzeginkaKilka lat temu mieliśmy wielką modę na telewizory 3D, które miały być wielkim hitem i liczono na to, że będą zachwycać widzów. Długi czas producenci próbowali nam wmówić doskonałość takich właśnie produktów opowiadając o nich jak o technicznych idealnych wynalazkach. Jak to w rzeczywistości wygląda? Okazało się jednak, że większość z nas nie miała ochoty na spędzanie swojego czasu w okularach na oglądaniu technicznych sztuczek, które powstały w trakcie pracy w studio graficznym, gdzie za obróbkę filmu brali się dobrzy graficy komputerowi. I tak właśnie bardzo szybko okazało się, że ten produkt zupełnie się nie sprawdził i telewizory 3D jak szybko się pojawiły tak szybko zaczęły również przemijać. Nie była to opcja, którą potraktować można jak wielki hit. Jak to wygląda gdy chodzi o zakrzywione ekrany? Czy przypadkiem sytuacja nie wygląda w tym przypadku podobnie i te telewizory nie są zbyt mocno przereklamowane przez producentów? Sytuacja niestety dla producentów zaczyna coraz bardziej przypominać tą, o której będzie można mówić w przypadku telewizorów 3D.

Rewolucja w telewizorachdsc09886

Oczywiście w ostatnich latach można mówić o tym, że mamy prawdziwą rewolucję, gdy chodzi o telewizory. Tak jak kiedyś kupowaliśmy telewizor na wiele lat tak niestety teraz bardzo szybko się okazuje, że w ciągu roku od zakupu nasz sprzęt nie jest już nowoczesny a co za tym idzie nie będzie się sprawdzał i zaczniemy szukać nowej propozycji. Dlatego pojawia się pytanie czy jest sens kupować bardzo drogi telewizor, skoro w krótkim czasie może się niestety okazać, że nasz sprzęt przejdzie do historii sprzętu RTV i pojawią się nowe?

Takie liczne innowacje, gdy chodzi o telewizory przygotowuje między innymi firma Samsung, która ma na swoim koncie dużą liczbę różnorakich sprzętów, które można pozytywnie ocenić i które mogą się okazać dobrym wyborem. Jak to wygląda w praktyce? Czy taki sprzęt rzeczywiście fajnie się sprawdzi? Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że telewizory z zakrzywionym ekranem są nowością i dopiero istnieją oczekiwania, że staną się one wielkim hitem.

O co chodzi z zakrzywionymi telewizorami?

Producenci zakładali, że telewizor będzie oglądać wiele osób i dlatego trzeba stworzyć takie rozwiązanie, które sprawi, że każdy oglądający telewizor będzie miał idealne pole widzenia i dzięki temu będzie widział cały ekran. W przypadku płaskich ekranów bardzo często okazywało się bowiem, że widok z boku jest niedoskonały i tym samym nie każdy ma komfort oglądania. Dlatego właśnie pojawił się pomysł na stworzenie specjalnego zakrzywionego ekranu, który miał sprawić, że to pole widzenia dla wszystkich widzów będzie rzeczywiście doskonale. Jak ten zamysł sprawdził się w praktyce? Udało się rzeczywiście przygotować telewizor, który ma dwa końce lekko zakrzywione. W praktyce jak się jednak okazuje wiele to nie zmienia. Dostajemy bowiem rozwiązanie, w którym ten ekran teoretycznie zwiększa pole widzenia, ale jedynie dla widzów, którzy znajdować się będą centralnie przed telewizorem i to zazwyczaj w małej odległości. Jeśli odległość telewizora będzie rosłą zobaczymy bardzo szybko, że praktycznie ten widok będzie taki sam niezależnie od tego jaki telewizor będziemy przed sobą mieli.
Zysk, gdy chodzi o telewizor z zakrzywionym ekranem jest tak naprawdę praktycznie żaden. Natomiast cena, gdy chodzi o taki telewizor jest znacząco wyższa a zysk niewielki. Dlatego tak naprawdę zakrzywiony ekran może mieć sens, gdy będziemy kupować telewizor dla jednej osoby, bądź też dla pary i to pod warunkiem, że ekran będzie się znajdował stosunkowo blisko kanapy czy foteli, na których będziemy siedzieć w trakcie oglądania. Magia krzywizny próbuje czarować, ale tak naprawdę producenci znów liczą na zyski na takim elemencie, który tak naprawdę nie ma większej wartości.Comments are Closed

© 2017: Telewizory LG | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress