LED, OLED, LCD czy plazma?

Na rynku telewizorów panuje prawdziwy szał, ponieważ producenci cały czas starają się pracować nad swoimi urządzeniami mają nam rzeczywiście coraz więcej do zaoferowania. Pojawiają się coraz częściej urządzenia, które są technicznie dopracowane na wyjątkowym poziomie. Jednak dla przeciętnego klienta te wszystkie różnice są nieznaczące i najczęściej w ogóle nie będzie zdawał sobie sprawy z tego jak dokonać wyboru, by mieć pewność, że jest on dobrze wykonany i będziemy z niego zadowoleni. w sprzedaży są przede wszystkim takie telewizory, które różnią się między sobą przede wszystkim wykonaniem ekranu, który będzie wyświetlał obraz i to taki element, którym trzeba się najbardziej zainteresować. W tym wpisie powiemy Wam konkretniej coś więcej o tym jak wyglądają poszczególne telewizory i na co obecnie najlepiej będzie się zdecydować, która opcja będzie dla nas najlepsza.

plasma-vs-lcd-vs-led-vs-oledPlazma

Już na przełomie wieków mieliśmy w sklepach pierwsze płaski telewizory, które zaczęły się pojawiać i przede wszystkim były to właśnie plazmowe telewizory. Plazma składa się z dwóch szyb, pomiędzy którymi znajdują się mikroskopijne komórki. Każda z nich wypełniona będzie gazem szlachetnym. W momencie, gdy komórka będzie dostawała napięcie zacznie świecić. Każda komórka świeci w trzech kolorach podstawowych, czerwony, zielony i niebieski. Tak więc każdy piksel się z nich składa. Największą zaletą takich telewizorów będzie to, że gwarantują one praktycznie idealne oddanie kolorów. Ich znaczącym minusem będzie to, że nie da się ich zrobić jeszcze cieńszych a tego właśnie oczekują klienci i dodatkowo będzie to sprzęt, który będzie pobierał dużo prądu. Dodatkowo wiąże się to również z tym, że produkcja telewizorów takich będzie trudna przy ekranach 4K i dlatego nie będzie się to zupełnie opłacało

LCD a właściwie to LEDtelewizor-lcd

Na samym początku plazmy stanowiły większość płaskich telewizorów, które pojawiały się w sprzedaży. Dlatego właśnie taka nazwa w naszym języku się utrwaliła. Jednak obecnie kupienie prawdziwie plazmowego telewizora praktycznie jest już niemożliwe. Większość tych oferowanych nam urządzeń to LCD a więc Liquid Cristal Display. Wyświetlacze w takiej technologii znajdują się nie tylko w telewizorach, ale w większości obecnie dostępnych sprzętów. Już sama nazwa nam mówi o tym, że wykorzystywane będą tutaj ciekłe kryształy. Warstwa takiego kryształu w zależności od warunków i napięcia elektrycznego będzie bardziej albo mniej przeźroczysta. Układy elektroniczna włączają oraz wyłączają piksele. Taka matryca sama z siebie nie będzie świecić i dlatego będzie musiała mieć odpowiednie podświetlenie od tyłu. Współcześnie właśnie w tym miejscu najczęściej wykorzystuje się między innymi diody LED, kiedyś to podświetlenie było realizowane z użyciem świetlówek. Tak właśnie na rynku pojawiły się telewizory LED, które to są po prostu zwykłymi telewizorami LCD, tylko ta wkładka, która będzie odpowiadać za podświetlenie będzie ledowa. Obecnie te oferowane telewizory są bardzo smukłe ponieważ diody led, które mają podświetlać znajdują się na części bocznej takiego ekranu. Jest to rozwiązanie bardzo często spotykane. Jednocześnie bardzo często problemem będzie w takich telewizorach właśnie to, że oświetlenie ekranu jest nierównomierne. Najłatwiej widać to między innymi na czarnym ekranie, mała powierzchnia powinna być czarna i mogą się pojawić małe jasne plamy. Jeśli liczymy na to, zę ten nasz obraz będzie lepszy i dlatego producenci wprowadzają wiele nowoczesnych propozycji, pośród których są flagowe modele ostatnich lat, które dają między innymi możliwość podświetlenia diodami LED za wyświetlaczem a nie po jego bogach. Jednak nie będzie tutaj odświetlenia każdego piksela, ale200 stref, które mają skrupulatnie podświetlić w ten sposób cały ekran. Obraz takiego telewizora będzie już praktycznie bliski doskonałości. Obecnie takich telewizorów z oświetleniem w takim właśnie charakterze sprzedaje się obecnie praz więcej.

differenze-tv-lcd-led-oled-plasma-2OLED – telewizor idealny?

Mogłoby się wydawać, że na idealny telewizor jednak jeszcze sobie troszkę poczekamy. Wiele osób uważa, żę taką technologię dostarczy nam właśnie OLED. W tym rozwiązaniu mamy pojedyncze diody, które mają tworzyć piklsele. Oznacza to, że każdy piksel świeci niezależnie a wiec mogą być miejsca, które mają być czarne i w rzeczywistości takie maja być. W przypadku telewizorów OLED można oczekiwać na to, że będą one dużo cieńsze, ponieważ nie mamy tutaj opcji dodatkowego podświetlenia i tym samym od razu ten produkt będzie mniej zauważalny. Większość producentów stara się dopiero nad nimi pracować, natomiast firma LG ma je już w masowej sprzedaży. Ceny telewizorów z takimi ekranami zaczynają się od około 9 tysięcy złotych. Jednocześnie jako ciekawostkę można powiedzieć, że pierwsze telewizory w typie OLED były przygotowywane jako urządzenia z dużym ekranem, ale takim, który ma charakter zakrzywiony. Producenci liczą na to, zę w ten sposób będą w stanie odwrócić trend na swoją korzyść i dodatkowymi elementami będzie można o klienta dalej walczyć. Zakrzywiony ekran ma być takim elementem,, który sprawi, ze widzenie będzie lepsze, ponieważ pole widzenia się zwiększy, to jednak tak naprawdę mit, który trzeba zostawić raczej na boku, ponieważ w praktyce ten zakrzywiony obraz praktycznie nic takiego nie daje i nie ma większego komfortu oglądania.
zdjęcie telewizora zakrzywionego
Jeśli zainteresujemy się propozycjami telewizorów jakie są obecnie proponowane szybko możemy być zaskoczeni tym jak zmieniła się produkcja i jak zupełnie inne są te oferowane nam obecnie propozycje telewizorów. Praktycznie na każdym kroku liczy się innowacyjna technika i stale pracuje się nad tym, by każdy kolejny model był jeszcze lepszy. to pewnie odpowiedź na zapotrzebowanie klientów, którzy chcą, by każdy kolejny sprzęt był po prostu perfekcyjny.Comments are Closed

© 2017: Telewizory LG | Awesome Theme by: D5 Creation | Powered by: WordPress